Pro více informací volejte
+420 739 452 172
info@doubickechalupy.eu

Proč do Doubice?

Doubice je položena v romantickém údolí obklopeném lesy severně od Chřibské a v blízkosti města Krásná Lípa, dále pak Rumburka a Varnsdorfu. První počátky obce souvisí s objevením staré sklárny v lese na východ od Doubice. Podle archeologických průzkumů se její založení datuje na přelom 14. a 15. století. Někdy na přelomu 15. a 16. století byla založena Stará Doubice, jejíž vznik souvisí s touto sklárnou. Ta potřebovala ke svému provozu velké množství dřeva. Na vykácených prostorách se začali usazovat osadníci a vznikala tak další a další stavení. Nová Doubice vznikla v 18.století. Obživu obyvatel zajišťovala práce v lese, výroba nití a zpracování bavlny.

Na přelomu 18. a 19. století působil v oblasti Českého Švýcarska loupežník Karel Stülpner - takový místní Robin Hood. Památkou na něj je Stülpnerova poustka - skrýš poblíž Sokolího vrchu. Na jih od obce se v lesích nachází skalní převis zvaný Švédský tábor, který sloužil za třicetileté války obyvatelům jako úkryt.

Severovýchodně od obce můžete navšítvit zajímavý Vápenný vrch s přírodní rezervací Vápenka, která je pozoruhodná společným výskytem pěti různých horninových typů. Díky pestrému geologickému podkladu zde roste mnoho druhů rostlin a domov zde našel vzácný druh netopýra.

Ubytování a restaurace v Doubici

Doubice v současné době nabízí ubytování v převážně v penzionech, (jako je třeba ten náš) je zde jeden hotel a najdete tady také ubytování v soukromí na chatách a chalupách. V obci také funguje několik restaurací - my můžeme doporučit tu ve Staré Hospodě.
V obci rovněž funguje klub Fabrika, kde se pořádají koncerty, výstavy a další kulturní události.
 
Aktuality
Využijte Voucherů Ústeckého kraje na 2-7 pobytových dnů (www.pomahej.ceskesvycarsko.cz)
Příspěvek je 300Kč/osoba/den. Bližší informace na telefonu 602436686 nebo mailem na adrese pavel.petrik@doubickechalupy.eu
Akce
 

 

 

 
Copyright ©2022 Doubické chalupy - rodinný penzion v Doubici který posktuje ubytování v Českém Švýcarsku | Všechna práva vyhrazena
Made by: WEBDESIGN - jsem na  WEB | tvorba webových stránek | tvorba e-shopu | SEO